KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11521020
nr 1152 1020
Carl Deelsbo
(1892-1990), Sverige
Oljemålning, Bymotiv med kyrka, signerad, duk, 46x55 cm. Proveniens familjen Deelsbo
Carl Deelsbo, född 1892 i Bollnäs, död 1990, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
100 kr
måndag 11 december 2017
kl 18:34:23
11/12 12:44:44
Carl Deelsbo
Läs mer om Carl Deelsbo